• Ikona Zegara Godz. pn-pt: 09:00 - 20:00, so: 8:00 - 14:00.
  • Ikona Telefonu Tel: 77 43 45 195

Pielęgnacja skóry wokół oczu

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa to naturalna i niechirurgiczna metoda biorestrukturyzacji skóry, która może przynieść spektakularne efekty. Zabieg ten ze względu na swoją skuteczność jest coraz chętniej stosowany w naszym gabinecie.

Działanie mezoterapii polega na kontrolowanym uszkodzeniu tkanek (poprzez nakłucie) co wywołuje procesy naprawcze. Rusza kaskada mediatorów prozapalnych, które stymulują w skórze różne zjawiska prowadzące do podziału komórkowego. Po stanie zapalnym następują procesy proliferacyjne w wyniku których dochodzi do remodelingu twarzy.

Obraz iglowa

Drugi mechanizm działania mezoterapii polega na wspieraniu procesów naprawczych i regeneracyjnych substancjami aktywnymi, podawanymi śródskórnie. Poprzez odpowiednie dobranie substancji można uporać się z problemem przebarwień, cellulitu czy utraty włosów. Mamy się czym pochwalić ponieważ pracujemy tylko na Certyfikowanych preparatach firmy mesoestetic. Preparaty te posiadają certyfikat jakości. ISO13485:2012

Zazwyczaj do zabiegu kwalifikujemy osoby po 30 roku życia, a przy widocznym foto-starzeniu także młodsze. Głównymi wskazaniami są wiotkość i zmęczenie skóry oraz zmiany potrądzikowe na przykład blizny zanikowe, rozstępy, cellulit.

Mezoterapię wykonujemy przy użyciu pistoletu do, zdecydowanym atutem stosowania tego typu urządzenia jest precyzja z jaką możemy przeprowadzić zabieg. Urządzenie stale kontroluje głębokość wysuwania igły oraz ilość podawanego preparatu.

Wykorzystuje różnorodne techniki pracy. W miejscach wymagających takich jak zmarszczki pracujemy techniką depozytów, natomiast w celu pobudzenia całej powierzchni zabiegowej wykorzystujemy metodę napage. Pistolet daje możliwość bardzo precyzyjnego przeprowadzenia zabiegu co jest zupełnie niemożliwe w przypadku techniki manualnej która wykorzystuje igłę i strzykawkę.

Niektórzy klienci widzą spektakularne efekty już po pierwszym zabiegu. Gojenie uszkodzeń skóry wywołanych przez cienkie igły trwa około miesiąca i już po 3-4 tygodniach od zabiegu możemy zauważyć wyraźne nawilżenie skóry. Ten moment jest najlepszy na powtórzenie mezoterapii, tak aby efekt był jeszcze bardziej widoczny. Zaleca się wykonanie 3-4 zabiegów, ale ich liczba zależy przede wszystkim od problemu, z jakim się zmagamy, i od kondycji osoby która do nas przyszła, bowiem na regenerację tkanek ma wpływ między innymi tryb życia, stres, dieta i jakość snu.

MEZOTERAPIA- zgodnie z maksymą "NIE MA LECZENIA BEZ ZAPALENIA"Radiofrefencja

Częstotliwość radiowa, zwana również radiofrekwencją, bazuje na emisji fal które wytwarzają w skórze diatermię(tzw. ciepło wewnątrztkankowe). Powodują kontrolowany wzrost temperatury w naskórku i skórze właściwej. Z upływem lat ubywa włókien kolagenowych w skórze właściwej. Ulegają one rozciągnięciu, a ich struktura staje się nieuporządkowana. Na skutek działania ciepła włókna kolagenu kurczą się co powoduje natychmiastową poprawę napięcia skóry, dlatego też zabieg ten jest tak często stosowany jako bardzo szybki i skuteczny zabieg bankietowy. Efekt liftingu utrzymuje się na naszej skórze do około dwóch tygodni. Drugim etapem na który musimy trochę dłużej poczekać (około 3 miesięcy) jest długotrwała poprawa jędrności i elastyczności skóry. W wyniku podgrzania tkanek pobudzamy fibroblasty do wzmożonej produkcji kolagenu oraz elastyny czyli tzw. włókien podporowych skóry.

Obraz radio

ILE ZABIEGÓW TRZEBA WYKONAĆ, ŻEBY ZOBACZYĆ EFEKT?

Efekt liftingu wynikający z działania fali radiowej możemy zaobserwować już po pierwszym zabiegu. Dlatego RF jest najczęściej stosowanym zabiegiem przed wielkim wyjściem. Po zabiegu można od razu wrócić do codziennych zajęć, nie wywołuje on nieprzyjemnych skutków ubocznych. Natomiast aby osiągnąć trwałe efekty to tak jak w większości zabiegów należy wykonać pełną serię. Zazwyczaj wystarcza 5-6 zabiegów. W przypadku skór bardzo zniszczonych, suchych z głębokimi zmarszczkami trzeba zwiększyć ilość zabiegów. Bardzo dobre efekty przynoszą terapie mieszane czyli naprzemienne stosowanie w serii np. mezoterapii igłowej z RF.

Zabiegi w naszym gabinecie są pełnymi sesjami terapeutycznymi. Nie ograniczają się one tylko do samego masażu urządzeniem emitującym RF. Protokoły zabiegowe obejmują masaż twarzy szyi oraz dekoltu. Tu nie ma mowy o pośpiechu, kosmetyczka ma wówczas czas aby dokładnie poznać i ocenić skórę, dobrać najbardziej odpowiedni koktajl, zastanowić się nad idealną maską na wykończenie zabiegów. Zadbamy o Twoją skórę pod każdym kątem!

RADIOFREKWENCJA-LIFTING BEZ SKALPELAKarboksyterapia

W medycynie wykorzystuje się właściwości dwutlenku węgla od kilkudziesięciu lat. W kosmetologii od kilku stał się prawdziwym ,,Must have''. Karboksyterapia to zabieg polegający na kontrolowanym podawaniu dwutlenku węgla śródskórnie oraz podskórnie. Przez około 7 dni po zabiegu utrzymuje się wzmożone ukrwienie i dotlenienie tkanek w miejscu aplikacji- jest to następstwo tzw. efektu Bohra W wyniku czego skóra jest odżywiona i dotleniona przez co wygląda lepiej. Co więcej, najczulsze na karboksyterapię są komórki tłuszczowe-wprowadzony pod skórę dwutlenek węgla powoduje rozpad tłuszczu, czyli tzw. lipolizę. Wszechstronność tego zabiegu sprawia, że doskonale radzi sobie z problemami skóry twarzy, nóg brzucha czy pośladków.

Obraz karbo

DLA KOGO JEST KARBOKSYTERAPIA?

Karboksyterapia jest w stanie poradzić sobie niemal z każdym problemem, z jakim przychodzi nam się mierzyć. Wręcz spektakularne efekty osiąga się w terapii ROZSTĘPÓW badania kliniczne udowodniły, że aż 97% osób zmagających się na codzień z rozstępami po serii zabiegów karboksyterapii pożegnało problem na dobre. Podobną skuteczność zabieg ten wykazuje w przypadku CELLULITU bo aż 89% osób pozbyło się tego defektu skóry. Dwutlenek węgla przynosi też znakomite rezultaty w terapiach TRYCHOLOGICZNYCH (leczenie łysienia skóry głowy) Jeśli chodzi natomiast o pozbycie się CIENI POD OCZAMI to właściwie CO2 nie ma konkurencji. Badania potwierdziły skuteczność na poziomie 90%.

JAK DŁUGO UTRZYMUJĄ SIĘ EFEKTY?

To, czy zabieg przyniesie trwałe rezultaty, czy trzeba będzie go powtórzyć, zależy od wielu czynników. Przede wszystkim od tego, w jakim miejscu dwutlenek węgla został podany i jaki problem miał usunąć. Bardzo istotny jest tryb życia jaki prowadzimy. Czasem potrzeba kilku zabiegów czasem potrzebna jest cała sesja składająca się z kilkunastu, wykonywanych z określoną częstotliwością. W przypadku blizn i rozstępów uzyskane efekty są trwałe, jeśli chodzi o cellulit należy pamiętać, że jest on przyczynowy, więc jeśli nie zniwelujemy przyczyny jego powstawania (np. brak ruchu, zła wysoko węglowodanowa dieta) to po pewnym czasie cellulit znowu powróci.

Karboksyterapia ze względu na udowodnioną skuteczność, wszechstronność i bezpieczeństwo( dwutlenek węgla jest gazem oddechowym powstaje również naturalnie w naszym organizmie podczas oddychania)ZOSTAŁA DOCENIONA -okrzyknięto ją największym odkryciem kosmetycznym od czasu zastosowania botoksu w kosmetologii i medycynie estetycznej.Mezoterapia bezigłowa

Mezoterapia bezigłowa to bezinwazyjny zabieg, którego zadaniem jest poprawa nawilżenia skóry i jej odżywienie. Zabieg przyśpiesza procesy wchłaniania się substancji aktywnych w głąb skóry – rewitalizując ją, wygładzając i delikatnie napinając. Ze względu na brak dyskomfortu zabieg mezoterapii bezigłowej polecany jest szczególnie osobom wrażliwym lub z tendencją do tworzenia się naczynek. Mezoterapia bezigłowa opiera się na zjawisku elektroporacji czyli oddziaływaniu fali elektromagnetycznej na skórę w postaci impulsów, docierających do najgłębiej zlokalizowanych tkanek oraz do wnętrza komórek. W efekcie dochodzi do szybszej regeneracji skóry, a co za tym idzie przyśpieszenia procesów regeneracji i odmłodzenia twarzy.

Obraz beziglowa


Henna brwi i rzęs

Henna jest naturalnym barwnikiem, który produkowany jest na bazie pędów oraz liści lawsonii bezbronnej. ... Henna kosmetyczna to naturalna substancja barwiąca stosowana do zabarwiania włosków brwi oraz rzęs. Barwnik ten umożliwia znaczne przyciemnienie włosów.

Obraz radio


Aplikacja rzęs

Przedłużanie rzęs metodą 1:1 lub metodą objętościową. Istnieją różne wersje, metody przedłużania i zagęszczania rzęs. Ich dobór uzależniony jest od preferencji i oczekiwanego rezultatu. Może być delikatny i zarazem bardzo naturalny, a może być spektakularny i bardzo widoczny.

Metoda polega na doklejeniu1, 2,3 lub 4 rzęs sztucznych do rzęsy naturalnej. Rzęsy te wykonane są z ultralekkiego materiału który nie obciąża naturalnych rzęs. Charakteryzują się komfortem noszenia oraz głęboką czernią. Metody te zapewniają pięknie podkreślone oczy, ale i zaoszczędzają wiele cennego czasu – nie ma potrzeby nakładania na nie tuszu do rzęs ani używania zalotki. Rzęsy zawsze wyglądają świetnie, są podkręcone, rozdzielone i gęste. Przedłużanie rzęs jest jednym z najchętniej wybieranych zabiegów. WYGLĄDAJ WYJATKOWO!

Obraz masaze

CZY DO ZABIEGU NALEŻY SIĘ PRZYGOTOWAĆ?

Przygotowanie do zabiegu stylizacji rzęs nie wymaga jakiegoś szczególnego planu. Dobrze jest, jeśli to możliwe, aby wybrać się na zabieg bez makijażu. Zapobiegnie to dodatkowemu podrażnieniu oczu kosmetykiem do demakijażu. Polecamy również zrezygnowanie z kawy i napojów energetycznych na kilka godzin przed zabiegiem-kofeina może powodować drżenie powiek, co może utrudniać nam pracę. Założenie rzęs trwa około 2-3 godzin, dopełnienie około 1,5 do 2 godzin. (długość czasu aplikacji zależy od ilości swoich naturalnych rzęs) Było by miło gdybyś wyłączyła telefon i zrelaksowała się.

PIELĘGNACJA SZTUCZNYCH RZĘS.

Piękna i trwała aplikacja nie jest tylko zasługą stylistki. Jeśli chcesz jak najdłużej cieszyć się swoimi rzęsami powinnaś się z nimi odpowiednio obchodzić.

Kluczowe jest pierwsze 48 godzin, to w tym czasie dochodzi do wiązania spoiwa, dlatego najlepiej jest ingerować w rzęsy najmniej jak to tylko możliwe i pozwolić aby klej dobrze wysechł. To proces który decyduje o trwałości aplikacji.

Przez 4 godziny po założeniu lub uzupełnieniu rzęs należy unikać kontaktu z wodą, zarówno w postaci ciekłej jak i pary wodnej.

Zdecydowanie najlepiej jest przez pierwsze dwie doby w ogóle zrezygnować z przebywania w saunie czy na basenie. Długie kąpiele w wannie i pod prysznicem też nie są wskazane. Aby nasze rzęsy nie odkształciły się należy unikać tzw. ”spania z twarzą w poduszce”

Demakijaż należy wykonywać delikatnie przy użyciu beztłuszczowych preparatów. Kosmetyki na bazie tłuszczu takie jak mleczka do demakijażu, płyny dwufazowe, kremy do twarzy, tłuste cienie do powiek czy fluidy mogą rozpuszczać klej, dlatego najlepiej jest ich unikać bądź omijać okolicę oczu.

Pamiętajmy również o tym aby myć nasze rzęsy z resztek kosmetyków, złuszczającego się naskórka który gromadzi się przy nasadzie rzęs. Do mycia używamy specjalnych szamponów oraz pędzelków. Po umyciu osuszamy rzęsy, delikatnie przykładając do nich ręcznik. Unikamy pocierania, szarpania czy skubania rzęs.

Regularnie przeczesuj rzęsy aby nadać im ładną, estetyczną formę.

CIESZ SIĘ SWOIM NOWYM SPOJRZENIEM!ELEEBANA- LIFTING,BOTOX,LAMINACJA

To zabieg, a właściwie „trio”' idealny dla wszystkich zapracowanych kobiet, które pragną wyglądać pięknie i świeżo, a przede wszystkim cenią sobie naturalny wygląd.

Lift (z ang.-unieść, podnosić) Jak wynika z tłumaczenia zabieg ma na celu unieść rzęsy od nasady aż po same końce. Stąd efekt trwałej zalotki, o którym wszystkie kobiety marzyły od lat jest na wyciągnięcie ręki. Zabieg wykonywany jest na specjalnych formach co pozwala na dowolność rozplanowania kierunków rzęs, a także idealnego ich odseparowania, tak by po skończonym zabiegu można było się cieszyć przepięknie uniesionymi oraz wystylizowanymi rzęsami. Kolejnym krokiem jest:

  • laminacja (polega na pokryciu rzęs kompleksem olejków i witamin, które odżywią i jednocześnie zabezpieczą rzęsy tworząc swego rodzaju powłokę na rzęsach)
  • botoks( jest to intensywny preparat odżywiający, gruntownie odbudowujący zniszczone włókno włosa dzięki zawartym składnikom takim jak organiczny olej jojoba, ole z lnicznika siewnego, olej z nasion czarnuszki siewnej czy protein jedwabiu). Taki skład gwarantuje nawilżenie, uzupełnienie, naprawę i odświeżenie rzęs już od pierwszego użycia, dodając rzęsom niesamowitego blasku i miękkości jednocześnie eliminując suchość.

Oba te produkty są głęboko odżywiające, odbudowujące rzęsy i trwale nawilżające. W protokole zabiegowym uwzględniamy również czas na hennę rzęs, co w połączeniu z wyżej wspomnianymi produktami pozwala uzyskać zdrowe, podkręcone, czarne, i lśniące rzęsy. Wierzymy, że zdrowie rzęs jest sprawą najwyższej wagi, a można je osiągnąć tylko dzięki połączeniu innowacyjności produktu i umiejętnościom, oraz doświadczeniu stylistki.

CZY I KIEDY MOŻEMY MALOWAĆ RZĘSY PO ZABIEGU?

Przez pierwszą dobę od zakończenia zabiegu rzęsy nie powinny być nadmiernie dotykane ani mieć kontaktu z wodą, substancjami oleistymi i pomieszczeniami o dużej wilgotności ( długa kąpiel pod prysznicem, sauna) oraz powinno się unikać spania na twarzy. Po upływie 24 h od zabiegu możemy rzęsy myć, malować i postępować tak jak do tego zwykliśmy.

JAK DŁUGO UTRZYMUJE SIĘ EFEKT?

Efekt podkręcenia utrzymuje się przez cały naturalny cykl życia rzęsy, co może trwać do 90 dni. Rzęsy podobnie jak włosy nigdy nie wypadają wszystkie jednocześnie, a więc efekty będą utrzymywać się około 4-8 tygodni. Zazwyczaj kolejny zabieg wykonuje się po 6 tygodniach.


Zapraszamy do kontaktu

  • Ikonaul.Krakowska 11
    48-385 Otmuchów
  • Ikona77 43 45 195
  • Ikonakosmetykapierzak[malpka]gmail.com
  • IkonaGodz. pn-pt: 09:00 - 20:00. W sobotę i niedzielę: nieczynne.