• Ikona Zegara Godz. pn-pt: 09:00 - 20:00, so: 8:00 - 14:00.
  • Ikona Telefonu Tel: 77 43 45 195

DEMAKIJAŻ-pierwszy krok zdrowej skóry

Jedną z najważniejszych czynności, składających się na codzienną pielęgnację jest prawidłowo wykonany demakijaż. Niestety bardzo często wykonywany jest niestarannie, przy pomocy nieodpowiednich kosmetyków, które zamiast chronić i odżywiać skórę, naruszają jej barierę ochronną i przyspieszają procesy starzenia.

Autor: Patrycja Pierzak

W efekcie cera staje się szara, zanieczyszczona, pojawiają się zaskórniki, podrażnienia czy też tzw. trądzik kosmetyczny. Większość tych problemów wynika właśnie z nieprawidłowego oczyszczania. sama inwestycja w kosztowny kosmetyk nie zapewni zdrowej cery, produkt aplikowany na źle oczyszczoną skórę nie będzie miał szansy zadziałać. Z kolei agresywne środki myjące mogą spowodować podrażnienia i przesuszenie naskórka. Dlatego tak ważne jest, by codzienny demakijaż wykonywać przy pomocy kosmetyków starannie dobranych do rodzaju i potrzeb skóry.

WAŻNE WSKAZÓWKI

1. NIE UŻYWAJ MYDŁA DO MYCIA TWARZY. Zwykłe mydło ma zasadowe pH, skóra ludzka zaś odczyn kwaśny. Stosując mydło wymywamy substancje tłuszczowe z cementu międzykomórkowego, co prowadzi do przesuszenia naskórka i podrażnień. Wyjałowiona skóra staje się doskonałym podłożem dla bakterii. Nawet w przypadku tłustych cer, mydło może spowodować powierzchowne przesuszenie skóry, co w konsekwencji może doprowadzić do powstania cery tłustej pozornie suchej, która jest bardzo uciążliwa w pielęgnacji.

2. DEMAKIJAŻ POWINIEN BYĆ CODZIENNYM NAWYKIEM , zatem brak makijażu absolutnie nie zwalnia od codziennego oczyszczania skóry. Po całym dniu na jej powierzchni znajduje się wiele zanieczyszczeń, dokładne umycie pozwoli skórze oddychać i umożliwi wchłanianie substancji aktywnych zawartych w użytych preparatach pielęgnacyjnych.

3 PAMIĘTAJ O DOKŁADNYM MYCIU OCZY I UST. To czynność, od której zawsze powinno się zaczynać demakijaż. Jeśli oczy są pomalowane, to przyłóż do nich wcześniej zwilżone i nasączone odpowiednim preparatem płatki. Poczekaj aż tusz lekko się rozpuści. Następnie usuń makijaż delikatnymi ruchami w dół, tak aby nie naciągać delikatnej skóry wokół oczu i nie uszkodzić rzęs. Domyj resztki ruchami od zewnętrznej strony oka do wewnątrz.

4 NIE ZAPOMNIJ O SZYI I DEKOLCIE. Skóra w tych miejscach jest równie delikatna jak skóra twarzy i wymaga specjalnej pielęgnacji.

5 ZAWSZE NA ZAKOŃCZENIE STOSUJ TONIK. Przywraca skórze naturalny odczyn pH i odbudowuje płaszcz hydrolipidowy, dzięki kwaśnemu odczynowi nie zasiedlają na skórze nie chciane bakterie i grzyby.

Obraz

Aby demakijaż był początkiem dobrej pielęgnacji należy dobrać odpowiedni preparat do rodzaju skóry. Na rynku dostępna jest cała gama kosmetyków, które nie tylko dokładnie oczyszczają, ale również posiadają właściwości pielęgnacyjne. Wybierając preparat do codziennego demakijażu zwracajmy uwagę na jakość i dobór składników czynnych.

W swojej ofercie posiadamy duży wybór kosmetyków na miarę twojej cery a nasz personel pomoże dobrać odpowiedni preparat który nie tylko będzie skuteczne oczyszczał skórę ale z powodu zawartych substancji aktywnych już na etapie demakijażu będzie ją pielęgnował.

Obraz

Powrót do wyboru artykułu


Zapraszamy do kontaktu

  • Ikonaul.Krakowska 11
    48-385 Otmuchów
  • Ikona77 43 45 195
  • Ikonabiuro@kosmetykapierzak.pl
  • IkonaGodz. pn-pt: 09:00 - 20:00, so: 8:00 - 14:00. W niedzielę: nieczynne.