• Ikona Zegara Godz. pn-pt: 09:00 - 20:00, so: 8:00 - 14:00.
 • Ikona Telefonu Tel: 77 43 45 195

Początek dobrej pielęgnacji

Peeling kawitacyjny

Peeling kawitacyjny to nowoczesna metoda wykorzystywana do bezbolesnego i głębokiego oczyszczania skóry, alternatywa dla tradycyjnej metody manualnego oczyszczania twarzy. Usuwanie zanieczyszczeń oraz martwych komórek skóry następuje w sposób bezpieczny i pozbawiony efektów ubocznych.

Zabieg ten wykonywany jest przy pomocy urządzenia wytwarzającego fale ultradźwiękowe, które po skierowaniu na wilgotną skórę wywołują efekt kawitacji. Rozpylona na skórze woda tworzy mikroskopijne pęcherzyki wypełnione rozrzedzonym gazem, które pod wpływem drgań ultradźwiękowych gwałtownie pękają. W wyniku tych działań dochodzi do rozbicia martwych komórek i odsłonięcia młodszej warstwy skóry, wolnej od nadmiaru łoju, bakterii czy substancji toksycznych. Peeling kawitacyjny charakteryzuje się bezbolesnym i bezpiecznym przebiegiem, co jest niewątpliwie jego zaletą.

Głównym efektem peelingu kawitacyjnego jest:

Obraz Peeling Kawitacyjny
 • uzyskanie odświeżonej i oczyszczonej skóry.
 • Oprócz efektu świeżości, skóra zyskuje poprawę krążenia, w skutek dotleniającego, nawilżającego i odmładzającego skórę mikro-masażu wywołanego drganiami fal ultradźwiękowych.
 • w wyniku poprawy krążenia skóra pobudza swoje komórki i zmusza je do naturalnej odnowy.
 • Usuwane są również wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia, zaskórniki czy wągry, w wyniku czego uzyskiwany jest efekt sterylizacji.
 • Dodatkowymi zaletami jest wygładzenie zmarszczek oraz delikatny masaż twarzy.

Peeling ultradźwiękowy przygotowuje również skórę do innych zabiegów kosmetycznych, poprzez umożliwienie skuteczniejszego wchłaniania preparatów kosmetycznych.

Zabieg ten przeznaczony jest głównie do bardzo wrażliwej, delikatnej oraz cienkiej skóry, skłonnej do podrażnień i posiadającej rozszerzone naczynka. Stosowany jest również jako bezinwazyjny zabieg oczyszczający dla skóry trądzikowej, ze skłonnościami do przetłuszczania się. Może być wykonywany na twarzy, dłoniach oraz plecach. Nie zaleca się stosowania zabiegu na miejsca, w których występuje lekkie krwawienie czy łuszczyca.Mikrodermabrazja

Zabieg mikrodermabrazji polega na kontrolowanym ścieraniu martwych komórek naskórka oraz zanieczyszczeń za pomocą sterylnych diamentowych głowic, czego efektem jest dokładne oczyszczenie skóry.

Przy zastosowaniu mikrodermabrazjj z powierzchni skóry usuwane są resztki wydzielin gruczołów skórnych (łój, pot), zrogowaciałe komórki oraz zanieczyszczenia w postaci brudu, pyłu, mikroorganizmów, resztek makijażu i innych kosmetyków.

Obraz mikrodermabrazja

Mikrodermabrazja nie tylko skutecznie oczyszcza skórę, ale również pobudza jej procesy regeneracyjne, gdyż po usunięciu warstwy rogowej następuje szybka odbudowa tkanek i zastąpienie ich nowymi komórkami. W następstwie tego zabiegu komórki podstawne szybko się dzielą, co prowadzi do efektu odmłodzenia – poprawia się koloryt, elastyczność i sprężystość pobudzonej do aktywności skóry. Pozbawiona wierzchniej warstwy skóra jest miękka i gładka, a jej powierzchnia wyrównuje się. W różnym stopniu zabieg usuwa również opaleniznę i przebarwienia pozapalne.

Mikrodermabrazja ułatwia też przenikanie substancji aktywnych do jej głębszych warstw.

Pełny zabieg oczyszczania składa się z kilku etapów, a do każdego dobiera się odpowiedni preparat.

Na koniec na obszar poddany zabiegowi stosuje się odpowiednio dobrane ampułki, maski i kremy, które w znaczy sposób wpływają na jego efektywność. Po zabiegu mikrodermabrazji zwiększona jest absorbcja substancji aktywnych przez skórę.Oksybrazja

Oksybrazja / Oxybrazja, inaczej nazywana peelingiem / mikrodermabrazją tlenowo-wodną intensywnie, ale równocześnie bezboleśnie i bezinwazyjnie złuszcza naskórek, nie wywołując podrażnień często pojawiających się przy innych formach oczyszczania skóry (m.in. oczyszczanie manualne, mikrodermabrazja). Oksybrazja w odróżnieniu od mikrodermabrazji diamentowej i peelingu kawitacyjnego wykonywana jest bezdotykowo. Podczas zabiegu w skórę wtłaczany jest tlen pod ciśnieniem, a martwe komórki zostają oderwane od skóry i usunięte. Oksybrazję polecamy osobom o bardzo wrażliwej skórze, również naczyniowej. Zabieg jest przyjemy, odświeżający, idealny na upalne dni. U osób z tłustą cerą zaleca się serię zabiegów (min. 1 raz w tygodniu). Po zabiegu skóra jest idelanie gładka, nawilżona, pozbawiona złuszczeń skóry, a pory są znacznie zwężone.

Obraz oksybrazja

Zabieg jest idealny przed wielkim wyjściem - może być wykonany nawet tego samego dnia, gdyż nie powoduje podrażnień. Oksybrazję możemy łączyć z innymi zabiegami, takimi jak oczyszczanie manualne, mikrodermabrazja, peeling kawitacyjny.OCZYSZCZANIE HOLISTYCZNE

Jest to zabieg manualnego oczyszczania twarzy połączony z pielęgnacją skóry trądzikowej. Nasze wieloletnie doświadczenie pozwoliło nam na opracowanie własnego protokołu zabiegowego, który charakteryzuje się jeszcze wyższą skutecznością i charakteryzuje się wyższym komfortem (mniejszą bolesnością). Postawiliśmy na holistyczne podejście do skór trądzikowych. Zabieg jest wieloetapowy z jednej strony oczyszczamy skórę w sposób manualny, oraz ultradźwiękami, z drugiej strony poprzez zastosowanie odpowiedniego preparatu kwasowego, wpływamy na regulację pracy gruczołów łojowych, zwężenie porów oraz zapobiegamy świeceniu się skóry. Czyli oprócz usuwania zaskórników zamkniętych i otwartych staramy się, przy pomocy kwasów, w sposób skuteczny wyeliminować przyczynę ich powstawania. Zabiegi te połączone z odpowiednio dobraną pielęgnacją domową, przynoszą zadowalające efekty. Terapia wymaga systematyczności i konsekwencji. Jest doskonałą alternatywą dla szkodliwych terapii hormonalnych czy bardzo silnych antybiotyków które mogą powodować wiele skutków ubocznych. Najczęściej zaleca się wykonanie serii zabiegów. Częstotliwość jest różna, uzależniona od stanu skóry i skłonności osobniczych, dobierana indywidualnie przez kosmetologa. Dopiero tak intensywny, indywidualnie dobrany plan terapeutyczny przyniesie wymierne rezultaty.

Pamiętaj ,że trądziku nie da się wyleczyć jednym "cudownym" zabiegiem. Potrzeba regularności i cierpliwości by móc cieszyć się CZYSTĄ SKÓRĄ.

Obraz oczyszczanieZapraszamy do kontaktu

 • Ikonaul.Krakowska 11
  48-385 Otmuchów
 • Ikona77 43 45 195
 • Ikonakosmetykapierzak[malpka]gmail.com
 • IkonaGodz. pn-pt: 09:00 - 20:00. W sobotę i niedzielę: nieczynne.