• Ikona Zegara Godz. pn-pt: 09:00 - 20:00, so: 8:00 - 14:00.
  • Ikona Telefonu Tel: 77 43 45 195

Redukcja tkanki tłuszczowej

RADIOFREKWENCJA

Częstotliwość radiowa, zwana również radiofrekwencją, bazuje na emisji fal które wytwarzają w skórze diatermię(tzw. ciepło wewnątrztkankowe). Powodują kontrolowany wzrost temperatury w naskórku i skórze właściwej. Z upływem lat ubywa włókien kolagenowych w skórze właściwej. Ulegają one rozciągnięciu, a ich struktura staje się nieuporządkowana. Na skutek działania ciepła włókna kolagenu kurczą się co powoduje natychmiastową poprawę napięcia skóry, dlatego też zabieg ten jest tak często stosowany jako bardzo szybki i skuteczny zabieg bankietowy. Efekt liftingu utrzymuje się na naszej skórze do około dwóch tygodni. Drugim etapem na który musimy trochę dłużej poczekać (około 3 miesięcy) jest długotrwała poprawa jędrności i elastyczności skóry. W wyniku podgrzania tkanek pobudzamy fibroblasty do wzmożonej produkcji kolagenu oraz elastyny czyli tzw. włókien podporowych skóry.

Obraz radio

ILE ZABIEGÓW TRZEBA WYKONAĆ, ŻEBY ZOBACZYĆ EFEKT?

Efekt liftingu wynikający z działania fali radiowej możemy zaobserwować już po pierwszym zabiegu. Dlatego RF jest najczęściej stosowanym zabiegiem przed wielkim wyjściem. Po zabiegu można od razu wrócić do codziennych zajęć, nie wywołuje on nieprzyjemnych skutków ubocznych. Natomiast aby osiągnąć trwałe efekty to tak jak w większości zabiegów należy wykonać pełną serię. Zazwyczaj wystarcza 5-6 zabiegów. W przypadku skór bardzo zniszczonych, suchych z głębokimi zmarszczkami trzeba zwiększyć ilość zabiegów. Bardzo dobre efekty przynoszą terapie mieszane czyli naprzemienne stosowanie w serii np. mezoterapii igłowej z RF.

Zabiegi w naszym gabinecie są pełnymi sesjami terapeutycznymi. Nie ograniczają się one tylko do samego masażu urządzeniem emitującym RF. Protokoły zabiegowe obejmują masaż twarzy szyi oraz dekoltu. Tu nie ma mowy o pośpiechu, kosmetyczka ma wówczas czas aby dokładnie poznać i ocenić skórę, dobrać najbardziej odpowiedni odpowiedni koktajl, zastanowić się nad idealną maską na wykończenie zabiegów. Zadbamy o Twoją skórę pod każdym kątem!

RADIOFREKWENCJA-LIFTING BEZ SKALPELALiposukcja kawitacyjna

Liposukcja ultradźwiękowa to zabieg redukujący złogi tłuszczu i cellulit znajdujące się w newralgicznych miejscach tj. brzuch, uda, talia, biodra, ręce.

Podczas zabiegu na komórki tłuszczowe działa ultradźwiękowa kawitacja, rozrywająca błony komórek tłuszczowych i przekształcająca je w emulsję. Uwolniony tłuszcz w postaci płynnej jest transportowany przez układ naczyniowy i limfatyczny do wątroby, gdzie ulega przemianie materii, a następnie zostaje wydalony.

Liposukcja ultradźwiękiem jest całkowicie bezinwazyjna i oferuje dobre wyniki pomiarowe bez niepożądanych efektów ubocznych, które powstają podczas liposukcji chirurgicznej.

Obraz liposukcja


Karboksyterapia

W medycynie wykorzystuje się właściwości dwutlenku węgla od kilkudziesięciu lat. W kosmetologii od kilku stał się prawdziwym ,,Must have''. Karboksyterapia to zabieg polegający na kontrolowanym podawaniu dwutlenku węgla śródskórnie oraz podskórnie. Przez około 7 dni po zabiegu utrzymuje się wzmożone ukrwienie i dotlenienie tkanek w miejscu aplikacji- jest to następstwo tzw. efektu Bohra W wyniku czego skóra jest odżywiona i dotleniona przez co wygląda lepiej. Co więcej, najczulsze na karboksyterapię są komórki tłuszczowe-wprowadzony pod skórę dwutlenek węgla powoduje rozpad tłuszczu, czyli tzw. lipolizę. Wszechstronność tego zabiegu sprawia, że doskonale radzi sobie z problemami skóry twarzy, nóg brzucha czy pośladków.

Obraz karbo2

DLA KOGO JEST KARBOKSYTERAPIA?

Karboksyterapia jest w stanie poradzić sobie niemal z każdym problemem, z jakim przychodzi nam się mierzyć. Wręcz spektakularne efekty osiąga się w terapii ROZSTĘPÓW badania kliniczne udowodniły, że aż 97% osób zmagających się na codzień z rozstępami po serii zabiegów karboksyterapii pożegnało problem na dobre. Podobną skuteczność zabieg ten wykazuje w przypadku CELLULITU bo aż 89% osób pozbyło się tego defektu skóry. Dwutlenek węgla przynosi też znakomite rezultaty w terapiach TRYCHOLOGICZNYCH (leczenie łysienia skóry głowy) Jeśli chodzi natomiast o pozbycie się CIENI POD OCZAMI to właściwie CO2 nie ma konkurencji. Badania potwierdziły skuteczność na poziomie 90%.

JAK DŁUGO UTRZYMUJĄ SIĘ EFEKTY?

To, czy zabieg przyniesie trwałe rezultaty, czy trzeba będzie go powtórzyć, zależy od wielu czynników. Przede wszystkim od tego, w jakim miejscu dwutlenek węgla został podany i jaki problem miał usunąć. Bardzo istotny jest tryb życia jaki prowadzimy. Czasem potrzeba kilku zabiegów czasem potrzebna jest cała sesja składająca się z kilkunastu, wykonywanych z określoną częstotliwością. W przypadku blizn i rozstępów uzyskane efekty są trwałe, jeśli chodzi o cellulit należy pamiętać, że jest on przyczynowy, więc jeśli nie zniwelujemy przyczyny jego powstawania (np. brak ruchu, zła wysoko węglowodanowa dieta) to po pewnym czasie cellulit znowu powróci.

Karboksyterapia ze względu na udowodnioną skuteczność, wszechstronność i bezpieczeństwo( dwutlenek węgla jest gazem oddechowym powstaje również naturalnie w naszym organizmie podczas oddychania) ZOSTAŁA DOCENIONA -okrzyknięto ją największym odkryciem kosmetycznym od czasu zastosowania botoksu w kosmetologii i medycynie estetycznej.Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa to naturalna i niechirurgiczna metoda biorestrukturyzacji skóry, która może przynieść spektakularne efekty. Zabieg ten ze względu na swoją skuteczność jest coraz chętniej stosowany w naszym gabinecie.

Działanie mezoterapii polega na kontrolowanym uszkodzeniu tkanek (poprzez nakłucie) co wywołuje procesy naprawcze. Rusza kaskada mediatorów prozapalnych, które stymulują w skórze różne zjawiska prowadzące do podziału komórkowego. Po stanie zapalnym następują procesy proliferacyjne w wyniku których dochodzi do remodelingu twarzy.

Obraz iglowa

Drugi mechanizm działania mezoterapii polega na wspieraniu procesów naprawczych i regeneracyjnych substancjami aktywnymi, podawanymi śródskórnie. Poprzez odpowiednie dobranie substancji można uporać się z problemem przebarwień, cellulitu czy utraty włosów. Mamy się czym pochwalić ponieważ pracujemy tylko na Certyfikowanych preparatach firmy mesoestetic. Preparaty te posiadają certyfikat jakości. ISO13485:2012.

Zazwyczaj do zabiegu kwalifikujemy osoby po 30 roku życia, a przy widocznym foto-starzeniu także młodsze. Głównymi wskazaniami są wiotkość i zmęczenie skóry oraz zmiany potrądzikowe na przykład blizny zanikowe, rozstępy, cellulit.

Mezoterapię wykonujemy przy użyciu pistoletu do, zdecydowanym atutem stosowania tego typu urządzenia jest precyzja z jaką możemy przeprowadzić zabieg. Urządzenie stale kontroluje głębokość wysuwania igły oraz ilość podawanego preparatu. Wykorzystuje różnorodne techniki pracy. W miejscach wymagających takich jak zmarszczki pracujemy techniką depozytów, natomiast w celu pobudzenia całej powierzchni zabiegowej wykorzystujemy metodę napage. Pistolet daje możliwość bardzo precyzyjnego przeprowadzenia zabiegu co jest zupełnie niemożliwe w przypadku techniki manualnej która wykorzystuje igłę i strzykawkę.

Niektórzy klienci widzą spektakularne efekty już po pierwszym zabiegu. Gojenie uszkodzeń skóry wywołanych przez cienkie igły trwa około miesiąca i już po 3-4 tygodniach od zabiegu możemy zauważyć wyraźne nawilżenie skóry. Ten moment jest najlepszy na powtórzenie mezoterapii, tak aby efekt był jeszcze bardziej widoczny. Zaleca się wykonanie 3-4 zabiegów, ale ich liczba zależy przede wszystkim od problemu, z jakim się zmagamy, i od kondycji osoby która do nas przyszła, bowiem na regenerację tkanek ma wpływ między innymi tryb życia, stres, dieta i jakość snu.

MEZOTERAPIA- zgodnie z maksymą "NIE MA LECZENIA BEZ ZAPALENIA"


Zapraszamy do kontaktu

  • Ikonaul.Krakowska 11
    48-385 Otmuchów
  • Ikona77 43 45 195
  • Ikonakosmetykapierzak[malpka]gmail.com
  • IkonaGodz. pn-pt: 09:00 - 20:00. W sobotę i niedzielę: nieczynne.