• Ikona Zegara Godz. pn-pt: 09:00 - 20:00, so: 8:00 - 14:00.
  • Ikona Telefonu Tel: 77 43 45 195

Zabiegi antycellulitowe

Karboksyterapia

W medycynie wykorzystuje się właściwości dwutlenku węgla od kilkudziesięciu lat. W kosmetologii od kilku stał się prawdziwym ,,Must have''. Karboksyterapia to zabieg polegający na kontrolowanym podawaniu dwutlenku węgla śródskórnie oraz podskórnie. Przez około 7 dni po zabiegu utrzymuje się wzmożone ukrwienie i dotlenienie tkanek w miejscu aplikacji- jest to następstwo tzw. efektu Bohra W wyniku czego skóra jest odżywiona i dotleniona przez co wygląda lepiej. Co więcej, najczulsze na karboksyterapię są komórki tłuszczowe-wprowadzony pod skórę dwutlenek węgla powoduje rozpad tłuszczu, czyli tzw. lipolizę. Wszechstronność tego zabiegu sprawia, że doskonale radzi sobie z problemami skóry twarzy, nóg brzucha czy pośladków.

Obraz karbo2

DLA KOGO JEST KARBOKSYTERAPIA?

Karboksyterapia jest w stanie poradzić sobie niemal z każdym problemem, z jakim przychodzi nam się mierzyć. Wręcz spektakularne efekty osiąga się w terapii ROZSTĘPÓW badania kliniczne udowodniły, że aż 97% osób zmagających się na codzień z rozstępami po serii zabiegów karboksyterapii pożegnało problem na dobre. Podobną skuteczność zabieg ten wykazuje w przypadku CELLULITU bo aż 89% osób pozbyło się tego defektu skóry. Dwutlenek węgla przynosi też znakomite rezultaty w terapiach TRYCHOLOGICZNYCH (leczenie łysienia skóry głowy) Jeśli chodzi natomiast o pozbycie się CIENI POD OCZAMI to właściwie CO2 nie ma konkurencji. Badania potwierdziły skuteczność na poziomie 90%.

JAK DŁUGO UTRZYMUJĄ SIĘ EFEKTY?

To, czy zabieg przyniesie trwałe rezultaty, czy trzeba będzie go powtórzyć, zależy od wielu czynników. Przede wszystkim od tego, w jakim miejscu dwutlenek węgla został podany i jaki problem miał usunąć. Bardzo istotny jest tryb życia jaki prowadzimy. Czasem potrzeba kilku zabiegów czasem potrzebna jest cała sesja składająca się z kilkunastu, wykonywanych z określoną częstotliwością. W przypadku blizn i rozstępów uzyskane efekty są trwałe, jeśli chodzi o cellulit należy pamiętać, że jest on przyczynowy, więc jeśli nie zniwelujemy przyczyny jego powstawania (np. brak ruchu, zła wysoko węglowodanowa dieta) to po pewnym czasie cellulit znowu powróci.

Karboksyterapia ze względu na udowodnioną skuteczność, wszechstronność i bezpieczeństwo( dwutlenek węgla jest gazem oddechowym powstaje również naturalnie w naszym organizmie podczas oddychania)ZOSTAŁA DOCENIONA -okrzyknięto ją największym odkryciem kosmetycznym od czasu zastosowania botoksu w kosmetologii i medycynie estetycznej.Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa to naturalna i niechirurgiczna metoda biorestrukturyzacji skóry, która może przynieść spektakularne efekty. Zabieg ten ze względu na swoją skuteczność jest coraz chętniej stosowany w naszym gabinecie.

Działanie mezoterapii polega na kontrolowanym uszkodzeniu tkanek (poprzez nakłucie) co wywołuje procesy naprawcze. Rusza kaskada mediatorów prozapalnych, które stymulują w skórze różne zjawiska prowadzące do podziału komórkowego. Po stanie zapalnym następują procesy proliferacyjne w wyniku których dochodzi do remodelingu twarzy.

Obraz iglowa

Drugi mechanizm działania mezoterapii polega na wspieraniu procesów naprawczych i regeneracyjnych substancjami aktywnymi, podawanymi śródskórnie. Poprzez odpowiednie dobranie substancji można uporać się z problemem przebarwień, cellulitu czy utraty włosów. Mamy się czym pochwalić ponieważ pracujemy tylko na Certyfikowanych preparatach firmy mesoestetic. Preparaty te posiadają certyfikat jakości. ISO13485:2012.

Zazwyczaj do zabiegu kwalifikujemy osoby po 30 roku życia, a przy widocznym foto-starzeniu także młodsze. Głównymi wskazaniami są wiotkość i zmęczenie skóry oraz zmiany potrądzikowe na przykład blizny zanikowe, rozstępy, cellulit.

Mezoterapię wykonujemy przy użyciu pistoletu do, zdecydowanym atutem stosowania tego typu urządzenia jest precyzja z jaką możemy przeprowadzić zabieg. Urządzenie stale kontroluje głębokość wysuwania igły oraz ilość podawanego preparatu. Wykorzystuje różnorodne techniki pracy. W miejscach wymagających takich jak zmarszczki pracujemy techniką depozytów, natomiast w celu pobudzenia całej powierzchni zabiegowej wykorzystujemy metodę napage. Pistolet daje możliwość bardzo precyzyjnego przeprowadzenia zabiegu co jest zupełnie niemożliwe w przypadku techniki manualnej która wykorzystuje igłę i strzykawkę.

Niektórzy klienci widzą spektakularne efekty już po pierwszym zabiegu. Gojenie uszkodzeń skóry wywołanych przez cienkie igły trwa około miesiąca i już po 3-4 tygodniach od zabiegu możemy zauważyć wyraźne nawilżenie skóry. Ten moment jest najlepszy na powtórzenie mezoterapii, tak aby efekt był jeszcze bardziej widoczny. Zaleca się wykonanie 3-4 zabiegów, ale ich liczba zależy przede wszystkim od problemu, z jakim się zmagamy, i od kondycji osoby która do nas przyszła, bowiem na regenerację tkanek ma wpływ między innymi tryb życia, stres, dieta i jakość snu.

MEZOTERAPIA- zgodnie z maksymą "NIE MA LECZENIA BEZ ZAPALENIA"Bańka chińska

Masaż bańką chińską działa niczym drenaż limfatyczny. Poprawia krążenie krwi, przyspiesza metabolizm i usuwa nadmiar toksycznych substancji. Dzięki temu możliwe jest przyspieszenie procesów spalania tkanki tłuszczowej i widoczna redukcja cellulitu. Komórki stają się znacznie lepiej odżywione, co jest efektem zwiększenia przepływu substancji odżywczych. Mniejsze stają się też obrzęki, dzięki poprawie krążenia i działania układu limfatycznego.

Obraz bankachinska


Dermomasaż

Dermomasaż to połączenie masażu mechanicznego z podciśnieniem z jednoczesnym odciąganiem skóry i rolowaniem ruchomymi rolkami. Wykonujemy go innowacyjnym urządzeniem do podciśnieniowego masażu ciała tzw. dermomasażerem. W odróżnieniu od endermologii nie wymaga stosowania specjalnych kombinezonów.

Dermomasaż jest masażem łącznotkankowym nazywany też cellulogią lub lipomasażem. działa na skórę i podskórną tkankę tłuszczową. W wyniku zabiegu następuje likwidacja cellulitu poprzez rozbicie komórek tłuszczowych oraz zmniejszenie obwodów ciała. Blizny i rozstępy stają się mniej widoczne. Następuje zmniejszenie obrzęków w efekcie stymulacji mikrokrążenia. Zabieg jest nieinwazyjny, wspomaga naturalne procesy biochemiczne zachodzące w organizmie.

Obraz dermomasaz

Zapraszamy do kontaktu

  • Ikonaul.Krakowska 11
    48-385 Otmuchów
  • Ikona77 43 45 195
  • Ikonakosmetykapierzak[malpka]gmail.com
  • IkonaGodz. pn-pt: 09:00 - 20:00. W sobotę i niedzielę: nieczynne.