• Ikona Zegara Godz. pn-pt: 09:00 - 20:00, so: 8:00 - 14:00.
  • Ikona Telefonu Tel: 77 43 45 195

Pielęgnacja ukierunkowana na efekt

Mezoterapia bezigłowa

Mezoterapia bezigłowa to bezinwazyjny zabieg, którego zadaniem jest poprawa nawilżenia skóry i jej odżywienie. Zabieg przyśpiesza procesy wchłaniania się substancji aktywnych w głąb skóry – rewitalizując ją, wygładzając i delikatnie napinając. Ze względu na brak dyskomfortu zabieg mezoterapii bezigłowej polecany jest szczególnie osobom wrażliwym lub z tendencją do tworzenia się naczynek. Mezoterapia bezigłowa opiera się na zjawisku elektroporacji czyli oddziaływaniu fali elektromagnetycznej na skórę w postaci impulsów, docierających do najgłębiej zlokalizowanych tkanek oraz do wnętrza komórek. W efekcie dochodzi do szybszej regeneracji skóry, a co za tym idzie przyśpieszenia procesów regeneracji i odmłodzenia twarzy.

Obraz beziglowa


RFrax RADIOFREKWENCJA MIKROIGŁOWA

Termolifting twarzy RFrax to rewolucyjny zabieg, który gwarantuje odmłodzenie i napięcie skóry, ta najnowsza technologia w medycynie estetycznej i kosmetologii łączy w sobie dwie intensywnie działające technologie: mikronakłucia oraz fale radiowe. Połączenie w jednym precyzyjnym urządzeinu radiofrekwencji, powodującej miejscowe podgrzanie tkanek, wraz z nakłuciami, pozwala w sposób kontrolowany zmobilizować skórę do przebudowy. Stymulowana mechanicznie i termicznie skóra jest prowokowana do procesów naprawczych i w konsekwencji-do odmłodzenia się. Podczas zabiegu skóra dzielona jest na bardzo małe fragmenty poprzez nakłuwanie jej mikroigłami. Frakcjonowanie następuje przy jednoczesnym podnoszeniu temperatury poprzez emitowane w tym samym czasie RF. Metoda ta daje spektakularne efekty przy stosunkowo małych uszkodzeniach.

Obraz frakcyjna

CZY RFrax JEST DLA CIEBIE?

Metoda ta ma bardzo szeroki wachlarz zastosowań. Możemy wykonać nią lifting twarzy, szyi, dekoltu, dłoni oraz brzucha. Zabieg ten będzie idealny w przypadku redukcji blizn czy rozstępów, doskonale sprawdzi się w niwelowaniu blizn potrądzikowych. Ponadto poprawia gęstość, wyrównuje koloryt i strukturę skóry, wzmacnia odporność tkanki łącznej, a także wymusza w niej procesy naprawcze, co przyczynia się do jej intensywnej regeneracji.

Zabiegi wykonywane są jednorazowymi kartridżami z zachowaniem najwyższych standardów aseptycznych, z dbałością o najmniejsze szczegóły. Pamiętaj, że u Nas te normy są mocno wyśrubowane.

Zabiegi wykonuje Pani Justyna, wieloletni szkoleniowiec flagowych marek kosmetycznych, ekspertka, doświadczona kosmetolog, osoba o nieposzlakowanej opinii w branży beauty, z którą mamy przyjemność współpracować już od dawna przy wykonywaniu zabiegów HIFU

ZRÓB TO DLA SIEBIE !Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa to naturalna i niechirurgiczna metoda biorestrukturyzacji skóry, która może przynieść spektakularne efekty. Zabieg ten ze względu na swoją skuteczność jest coraz chętniej stosowany w naszym gabinecie.

Działanie mezoterapii polega na kontrolowanym uszkodzeniu tkanek (poprzez nakłucie) co wywołuje procesy naprawcze. Rusza kaskada mediatorów prozapalnych, które stymulują w skórze różne zjawiska prowadzące do podziału komórkowego. Po stanie zapalnym następują procesy proliferacyjne w wyniku których dochodzi do remodelingu twarzy.

Obraz iglowa

Drugi mechanizm działania mezoterapii polega na wspieraniu procesów naprawczych i regeneracyjnych substancjami aktywnymi, podawanymi śródskórnie. Poprzez odpowiednie dobranie substancji można uporać się z problemem przebarwień, cellulitu czy utraty włosów. Mamy się czym pochwalić ponieważ pracujemy tylko na Certyfikowanych preparatach firmy mesoestetic. Preparaty te posiadają certyfikat jakości. ISO13485:2012

Zazwyczaj do zabiegu kwalifikujemy osoby po 30 roku życia, a przy widocznym foto-starzeniu także młodsze. Głównymi wskazaniami są wiotkość i zmęczenie skóry oraz zmiany potrądzikowe na przykład blizny zanikowe, rozstępy, cellulit.

Niektórzy klienci widzą spektakularne efekty już po pierwszym zabiegu. Gojenie uszkodzeń skóry wywołanych przez cienkie igły trwa około miesiąca i już po 3-4 tygodniach od zabiegu możemy zauważyć wyraźne nawilżenie skóry. Ten moment jest najlepszy na powtórzenie mezoterapii, tak aby efekt był jeszcze bardziej widoczny. Zaleca się wykonanie 3-4 zabiegów, ale ich liczba zależy przede wszystkim od problemu, z jakim się zmagamy, i od kondycji osoby która do nas przyszła, bowiem na regenerację tkanek ma wpływ między innymi tryb życia, stres, dieta i jakość snu.

MEZOTERAPIA- zgodnie z maksymą "NIE MA LECZENIA BEZ ZAPALENIA"Karboksyterapia

W medycynie wykorzystuje się właściwości dwutlenku węgla od kilkudziesięciu lat. W kosmetologii od kilku stał się prawdziwym ,,Must have''. Karboksyterapia to zabieg polegający na kontrolowanym podawaniu dwutlenku węgla śródskórnie oraz podskórnie. Przez około 7 dni po zabiegu utrzymuje się wzmożone ukrwienie i dotlenienie tkanek w miejscu aplikacji- jest to następstwo tzw. efektu Bohra W wyniku czego skóra jest odżywiona i dotleniona przez co wygląda lepiej. Co więcej, najczulsze na karboksyterapię są komórki tłuszczowe-wprowadzony pod skórę dwutlenek węgla powoduje rozpad tłuszczu, czyli tzw. lipolizę. Wszechstronność tego zabiegu sprawia, że doskonale radzi sobie z problemami skóry twarzy, nóg brzucha czy pośladków.

Obraz karbo

DLA KOGO JEST KARBOKSYTERAPIA?

Karboksyterapia jest w stanie poradzić sobie niemal z każdym problemem, z jakim przychodzi nam się mierzyć. Wręcz spektakularne efekty osiąga się w terapii ROZSTĘPÓW badania kliniczne udowodniły, że aż 97% osób zmagających się na codzień z rozstępami po serii zabiegów karboksyterapii pożegnało problem na dobre. Podobną skuteczność zabieg ten wykazuje w przypadku CELLULITU bo aż 89% osób pozbyło się tego defektu skóry. Dwutlenek węgla przynosi też znakomite rezultaty w terapiach TRYCHOLOGICZNYCH (leczenie łysienia skóry głowy) Jeśli chodzi natomiast o pozbycie się CIENI POD OCZAMI to właściwie CO2 nie ma konkurencji. Badania potwierdziły skuteczność na poziomie 90%.

JAK DŁUGO UTRZYMUJĄ SIĘ EFEKTY?

To, czy zabieg przyniesie trwałe rezultaty, czy trzeba będzie go powtórzyć, zależy od wielu czynników. Przede wszystkim od tego, w jakim miejscu dwutlenek węgla został podany i jaki problem miał usunąć. Bardzo istotny jest tryb życia jaki prowadzimy. Czasem potrzeba kilku zabiegów czasem potrzebna jest cała sesja składająca się z kilkunastu, wykonywanych z określoną częstotliwością. W przypadku blizn i rozstępów uzyskane efekty są trwałe, jeśli chodzi o cellulit należy pamiętać, że jest on przyczynowy, więc jeśli nie zniwelujemy przyczyny jego powstawania (np. brak ruchu, zła wysoko węglowodanowa dieta) to po pewnym czasie cellulit znowu powróci.

Karboksyterapia ze względu na udowodnioną skuteczność, wszechstronność i bezpieczeństwo( dwutlenek węgla jest gazem oddechowym powstaje również naturalnie w naszym organizmie podczas oddychania)ZOSTAŁA DOCENIONA -okrzyknięto ją największym odkryciem kosmetycznym od czasu zastosowania botoksu w kosmetologii i medycynie estetycznej.RADIOFREKWENCJA

Częstotliwość radiowa, zwana również radiofrekwencją, bazuje na emisji fal które wytwarzają w skórze diatermię(tzw. ciepło wewnątrztkankowe). Powodują kontrolowany wzrost temperatury w naskórku i skórze właściwej. Z upływem lat ubywa włókien kolagenowych w skórze właściwej. Ulegają one rozciągnięciu, a ich struktura staje się nieuporządkowana. Na skutek działania ciepła włókna kolagenu kurczą się co powoduje natychmiastową poprawę napięcia skóry, dlatego też zabieg ten jest tak często stosowany jako bardzo szybki i skuteczny zabieg bankietowy. Efekt liftingu utrzymuje się na naszej skórze do około dwóch tygodni. Drugim etapem na który musimy trochę dłużej poczekać (około 3 miesięcy) jest długotrwała poprawa jędrności i elastyczności skóry. W wyniku podgrzania tkanek pobudzamy fibroblasty do wzmożonej produkcji kolagenu oraz elastyny czyli tzw. włókien podporowych skóry.

Obraz radio

ILE ZABIEGÓW TRZEBA WYKONAĆ, ŻEBY ZOBACZYĆ EFEKT?

Efekt liftingu wynikający z działania fali radiowej możemy zaobserwować już po pierwszym zabiegu. Dlatego RF jest najczęściej stosowanym zabiegiem przed wielkim wyjściem. Po zabiegu można od razu wrócić do codziennych zajęć, nie wywołuje on nieprzyjemnych skutków ubocznych. Natomiast aby osiągnąć trwałe efekty to tak jak w większości zabiegów należy wykonać pełną serię. Zazwyczaj wystarcza 5-6 zabiegów. W przypadku skór bardzo zniszczonych, suchych z głębokimi zmarszczkami trzeba zwiększyć ilość zabiegów. Bardzo dobre efekty przynoszą terapie mieszane czyli naprzemienne stosowanie w serii np. mezoterapii igłowej z RF. Zabiegi w naszym gabinecie są pełnymi sesjami terapeutycznymi. Nie ograniczają się one tylko do samego masażu urządzeniem emitującym RF. Protokoły zabiegowe obejmują masaż twarzy szyi oraz dekoltu. Tu nie ma mowy o pośpiechu, kosmetyczka ma wówczas czas aby dokładnie poznać i ocenić skórę, dobrać najbardziej odpowiedni odpowiedni koktajl, zastanowić się nad idealną maską na wykończenie zabiegów. Zadbamy o Twoją skórę pod każdym kątem!

RADIOFREKWENCJA-LIFTING BEZ SKALPELAZABIEG Z RETINOLEM - Cenny i Niezastąpiony

Retinol-witamina A, należy do najbardziej efektywnych składników preparatów przeciwstarzeniowych. Jest to substancja o wręcz spektakularnym działaniu na skórę, tą niezwykłą skuteczność potwierdzają liczne badania kliniczne. Retinol doskonale reguluje procesy rogowacenia naskórka, poprawia koloryt i strukturę skóry, wpływa na naprawę kolagenu, reguluje pracę gruczołów łojowych, zwęża pory. Powoduje wygładzenie i uelastycznienie skóry. Efektem jest likwidacja drobnych zmarszczek, zmniejszenie przebarwień, zwiększenie ilości fibroblastów(komórek produkujących włókna podporowe skóry) odpowiedzialnych za jędrność i elastyczność skóry. Retinol wnika głęboko do jądra komórkowego gdzie może aktywować DNA.

Obraz retixc

Mechanizm ten odpowiada za tzw. zdrowienie skóry, umożliwiając jej naprawę i usprawniając jej funkcjonowanie. Normalizuje skórę tłustą, ale też suchą, dojrzałą, zniszczoną. Poprzez wpływ na DNA pobudza wzrost komórek Langerhansa (odpornościowych), normalizuje melanocyty(komórki barwnikowe).

Nasz zabieg wykorzystuje fuzję retinolu(czystą postać witaminy A), witaminy C oraz antyoksydantów. Retinol w postaci stabilnego i innowacyjnego kompleksu polimerowego Matrix, wykazuje wydłużoną i zwiększoną penetrację w głąb skóry, przy jednoczesnym zminimalizowaniu stężenia. Obecna Witamina C w postaci lewoskrętnego kwasu askorbinowego oraz Antyoksydanty, wykazują wyjątkowo skuteczne działanie odmładzające i chronią skórę przed szkodliwymi reakcjami utleniania, dzięki czemu zawarty w formule ActiCell 40 retinol wykazuje przedłużone i optymalne działanie terapeutyczne.

Najcześciej rekomenduje się przeprowadzenie serii trzech zabiegów, wykonywanych w gabinecie z częstotliwością jeden zabieg co cztery tygodnie. Doskonałym wstępem do zabiegów gabinetowych a także uzupełnieniem jest stosowanie podczas pielęgnacji domowej kosmetyków z retinolem (prawdziwym). W początkowej fazie przyzwyczajania skóry do retinolu zupełnie naturalne jest pieczenie czy delikatne zaczerwienienie.

RETINOL POMAGA COFNĄĆ CZAS!

KWAS AZELAINOWY

Kwas azelainowy naturalnie występuje w zbożach pełnoziarnistych i produktach pochodzenia zwierzęcego. Ma bardzo szerokie spektrum działania w zwalczaniu trądziku pospolitego oraz różowatego. Działa bakteriostatycznie, ponadto redukuje wydzielanie wolnych kwasów tłuszczowych, ma to istotne znaczenie w patogenezie trądziku. Kwas azelainowy działa keratolitycznie i komedolitycznie zmniejszając, zmniejszając grubość warstwy rogowej. Kwas ten wykazuje również działanie przeciwzapalne, ,, zmiatając'' wolne rodniki z powierzchni skóry. Jest inhibitorem tyrozynazy, hamując wzrost i nadmierną pracę melanocytów wykazuje właściwości depigmentujące.

Obraz

W PRAKTYCE kwas azelainowy sprawdzi się doskonale w pielęgnacji skór trądzikowych ( pospolity, różowaty), tłustych oraz mieszanych. Co ważne jest to jeden z nielicznych kwasów które są rekomendowane również do skór wrażliwych z cechami zapalnymi i trądzikiem różowatym. Ze względu na właściwości przeciwzapalne oraz relatywnie niski stopień drażnienia polecany jest także w kuracjach dla skóry naczyniowej, reaktywnej, z rozszerzonymi naczynkami i rumieniem. Kwas azelainowy nie wykazuje właściwości fotouczulających w związku z tym może być stosowany całorocznie.

PREPARATY do pielęgnacji domowej zawierające kwas azelainowy to wielofunkcyjne kosmetyki o niezwykłej mocy i szerokim spektrum zastosowań. Połączenie terapii gabinetowej oraz wprowadzenie odpowiednio dobranego programu pielęgnacji domowej przynosi najlepsze efekty!

OCZYSZCZANIE WODOROWE

Procedura zabiegowa oczyszczania wodorowego w naszym gabinecie łączy w sobie kilka skutecznych technologii. Połączenie podciśnienia, kawitacji, ultradźwięków, substancji aktywnych oraz wodoru pozwala na wykonanie całorocznych zabiegów dostosowanych do indywidualnych potrzeb skóry.

Podstawą zabiegu jest AKTYWNY WODÓR wytwarzany przez wysokiej jakości generator. W procesie przygotowywania wody wodorowej z wody czystej wody źródlanej generator usuwa niekorzystne jony chloru, siarki , fosforu i nasyca ją aktywnym wodorem oraz jonami wapnia, magnezu oraz potasu. Urządzenie na którym pracujemy umożliwia aplikację tych dobroczynnych substancji pod ciśnieniem.

Obraz terapia kwasem

AKTYWNY WODÓR jest najsilniejszym ze znanych antyoksydantów. Aparatura HYDROGENIUM + wykorzystuje jego biofizyczne właściwości. Wodór jako najmniejszy i najlżejszy z pierwiastków z łatwością wnika w głąb struktur skóry, gdzie wiąże się z najbardziej szkodliwymi wolnymi rodnikami tlenowymi ( są one odpowiedzialne za starzenie się skóry). Skutecznie je neutralizuje pozbawiając szkodliwych dla skóry właściwości. Silne właściwości antyoksydacyjne jonów wodoru sprawiają, że nie ma on sobie równych w walce z rodnikowym starzeniem skóry. Niemal dosłownie ,,wymiata’’ z niej wolne rodniki. Spowalnia a nawet hamuje w ten sposób procesy starzenia już na poziomie komórkowym.KWAS MIGDAŁOWY

Kwas migdałowy również należy do alfa-hydroksykwasów (AHA). Jest kwasem występującym naturalnie w gorzkich migdałach. Jest to jeden z naszych ulubionych kwasów. Wielopłaszczyznowy, delikatny a jednocześnie bardzo skuteczny i zdecydowany. Posiada największą wśród AHA masę cząsteczkową, która gwarantuje bezpieczne działanie oraz równą penetrację do skóry. Kwas migdałowy wykazuje działanie dwukierunkowe.

Z jednej strony reguluje odnowę komórkową, złuszczając wierzchnie warstwy naskórka, tym samym poprawia strukturę i koloryt oraz działa przeciwzmarszczkowo.

Obraz

Z drugiej natomiast wykazuje silne działanie antybakteryjne, keratolityczne (czyli złuszczające) oraz regulujące wydzielanie sebum. To sprawia, że kwas migdałowy jest idealną substancją w walce z różnymi odmianami trądziku. Nie bez znaczenia jest również wpływ na produkcję kwasu hialuronowego w skórze, co zapewnia ujędrnienie i długotrwałe nawilżenie skóry. Wykonanie peelingów chemicznych na bazie tej substancji daje efekt czystej skóry, zwężonych porów, zniwelowania zaskórników oraz stanów zapalnych. Kwas migdałowy doskonale regeneruje skórę postarzałą, wypłyca drobne zmarszczki, przeciwdziała fotostarzeniu oraz niweluje przebarwienia. Osoby ze skłonnością do suchej skóry pokochają ten kwas.

Jak większość kwasów również migdałowy możemy wykonywać samodzielnie w serii lub jako przygotowanie do innych zabiegów kosmetycznych-np. Mezoterapii igłowej czy karboksyterapii.MELANOPLUS MESOESTETIC

Doskonały peeling na punktowe przebarwienia, Intensywnie wybielający zmiany pigmentacyjne. Przeznaczony dla osób z hiperpigmentacją, objawami fotostarzenia oraz nierównym kolorytem.

Idealnie sprawdzi się także w przypadku skór dojrzałych z licznymi plamami soczewicowatymi. Po zabiegu skóra wymaga systematycznej ochrony przed słońcem.

Peeling MELANOPLUS to mieszanina kwasów depigmentujących;

Obraz

-TCA 20%- wpływa na produkcję kolagenu i elastyny powoduje, że skóra staje się wygładzona i ujednolicona.

-Kwas Kojowy 4% działa silnie depigmentująco i rozjaśniająco. Jest inhibitorem tyrozynazy-kluczowego enzymu w procesie melanogenezy. Nie powoduje podrażnień dlatego wykorzystywany jest także w przypadku cery suchej.

-Kwas Ferulowy 1% wykazuje działanie antyoksydacyjne-neutralizując wolne rodniki, redukuje przebarwienia. Dodatkowo działa przeciwzapalnie li nawilżająco.

Jest to idealny zabieg dla osób, które posiadają punktowe przebarwienia, lecz nie mogą sobie pozwolić na długą rekonwalescencję po zabiegu. Wykonanie serii zabiegów w określonym czasie pozwoli na szybką redukcję przebarwień. Natomiast dobrze dobrana pielęgnacja domowa pozwoli utrzymać efekty przez długi czas.

POZBĄDŹ SIĘ PRZEBARWIEŃ! ICESZ SIĘ PIĘKNĄ SKÓRĄ BEZ PRZEBARWIEŃ.


Zapraszamy do kontaktu

  • Ikonaul.Krakowska 11
    48-385 Otmuchów
  • Ikona77 43 45 195
  • Ikonakosmetykapierzak[malpka]gmail.com
  • IkonaGodz. pn-pt: 09:00 - 20:00. W sobotę i niedzielę: nieczynne.